Terapie dla dzieci w przedszkolu
Naszym celem jest tworzenie bezpiecznej i przyjaznej atmosfery, w której dziecko poprzez zabawę i różnorodne terapie będzie mogło rozwijać swoje zdolności i umiejętności.
Stworzyliśmy miejsce, które sprzyja kształceniu osobowości dziecka w najwcześniejszym jego okresie.
Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego malucha, oferujemy bogaty wybór zajęć terapeutycznych i aktywności, które wspierają rozwój i doskonalą talenty. Pomagamy w pokonywaniu codziennych trudności, oferując specjalistyczne wsparcie i różnorodne formy zabawy edukacyjnej.
Każdego dnia staramy się, aby Maluszek przebywający w naszym przedszkolu czuł się jak w domu, korzystając z pełnej gamy oferowanych zajęć, tak by Państwo wykonujący swoje codzienne obowiązki, wiedzieli, że ich Najważniejszy Skarb jest pod dobrą opieką.

Rodzaje terapii w przedszkolu
Dzięki TUS Twoje dziecko nauczy się kształtować umiejętności współpracy w grupie, nauczy się efektywnej komunikacji i rozwiązywania konfliktów.
Podczas tych zajęć Twoje dziecko przezwycięży trudności związane z motoryką małą, czyli te związane ze sprawnością dłoni i palców, z rysowaniem czy pisaniem.
Poprzez zabawę Twoje dziecko poprawi integrację bodźców zmysłowych, dzięki czemu będzie je lepiej rozpoznawać i interpretować oraz wzmocni podstawowe umiejętności, jak np. pisanie, jazda na rowerze czy czytanie.
Twoje dziecko może indywidualnie lub w grupie uczestniczyć w zajęciach z logopedą, dzięki którym zwiększy zasób swojego słownictwa i nauczy się, jak przeciwdziałać wadom wymowy.
Zajęcia odbywają się w wyspecjalizowanym gabinecie oraz przy zastosowaniu najnowszych pomocy dydaktycznych i opracowań multimedialnych.
Jeśli Twoje dziecko wymaga wsparcia fizjoterapeutycznego, to te zajęcia dostosowane do jego indywidualnych potrzeb i możliwości są właśnie dla niego.
Pod tą dosyć skomplikowaną nazwą kryje się zabawa edukacyjna, którą pokocha Twoje dziecko.
Zajęcia te angażują wszystkie zmysły dziecka, dzięki którym pozna świat w całej jego okazałości.
Podczas zajęć wykorzystywane są wyłącznie naturalne produkty, które Twoje dziecko może bezpiecznie jeść i dotykać.
Dzięki Metodzie Dobrego Startu Twoje dziecko rozwinie umiejętności czytania i pisania, rysowania, poznawania liter i cyfr.
Zajęcia służą aktywizowaniu rozwoju funkcji psychomotorycznych.
Aktywności w przedszkolu
Języka angielskiego uczymy w każdym wieku. Już najmłodsze dzieci mogą poznawać u nas podstawowe słownictwo i rozwijać umiejętności poprawnej komunikacji.
Musicon to przełomowe urządzenie edukacyjne do zajęć wokalno-muzycznych.
Rozwija kreatywność, uczy programowania i komponowania.
Twoje dziecko rozwinie swoje poczucie rytmu i ekspresję ruchową oraz koncentrację uwagi i refleks.
Taniec pozytywnie wpłynie na zdolności równowagi, koordynacji i rytmiki Twojego dziecka.
Ale nie tylko – to również inwestycja w jego rozwój społeczny i emocjonalny.
Magiczny Dywan to interaktywna zabawa rozwijająca motorykę, koordynację ruchowo-wzrokową, spostrzegawczość i szybkość reakcji.
Metoda działania jest prosta: urządzenie tworzy obraz na podłodze.
Dzięki niemu i czujnikom ruchu Twoje dziecko może poznawać każdy element świata w jednym miejscu.
Tablica interaktywna wykorzystywana jest podczas zajęć dydaktycznych do rozwiązywania zagadek, rebusów, układania puzzli i wykonywania ćwiczeń grafomotorycznych.
Dzięki niej Twoje dziecko rozwinie spostrzegawczość, poćwiczy pamięć, słuch muzyczny i fonematyczny.
Szukanie rozwiązań, tworzenie algorytmów i sekwencji – to właśnie te zajęcia wprowadzą Twoje dziecko w świat, który uczy logicznego myślenia, obserwacji i dedukcji.
Przynosi wiele korzyści, co sprawia, że jest to idealna aktywność. Ćwiczenia pomagają zachować elastyczność, poprawiają równowagę i koordynację oraz rozwijają koncentrację i skupienie. Ponadto zwiększa poczucie własnej wartości i pewności siebie oraz wzmacnia połączenie umysłu z ciałem. Zajęcia z jogi odbywają się raz w tygodniu.
Metoda nauki czytania, opracowana przez polską pedagog i socjolog Irenę Majchrzak na początku lat 80. XX wieku z wykorzystaniem myśli pedagogicznej Marii Montessori. Naukę rozpoczyna przedstawienie sposobu zapisu pierwszego poznanego wyrazu, którego znaczenie jest znane od wczesnego dzieciństwa – własnego imienia. Dzieci, które są uczone w ten sposób, szybko orientują się, że czytanie nie jest „wymawianiem” zapisanych słów (łączeniem odczytanych głosek), lecz odnajdywaniem znaczeń wyrazów, będących literowym szyfrem.
Ze względu na swoja specyfikę jest szczególnie przydatna we wspomaganiu rozwoju dzieci o nieharmonijnym rozwoju, z mikrodeficytami, jak również dzieci z niepełnosprawnościami. Zabawowa forma poszczególnych ćwiczeń buduje atmosferę, która zapewnia poczucie bezpieczeństwa akceptacji, ale jest także zachętą do wzajemnej otwartości.
Powstała w latach 60 i jest stosowana we wspomaganiu prawidłowego rozwoju dzieci i w korygowaniu jego zaburzeń. Jej istotą jest wykorzystanie ruchu jako narzędzia wspomagania rozwoju psychoruchowego dziecka oraz terapia zaburzeń rozwoju. Idea ćwiczeń Weroniki Sherborne ma swoje korzenie w zaspokajaniu naturalnych potrzeb dziecka w kontakcie z dorosłymi.
Masz pytania? Zadzwoń lub napisz.
+48 794 100 793
Zadzwoń do nas!
przedszkole@cpet.edu.pl
Napisz do nas!
ul. Toruńska 60, Inowrocław
ul. Wojska Polskiego 5, Inowrocław
ul. Mogileńska 21a, Pakość